رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران از پایان پروازهای چارتری در مسیرهای داخلی بر اساس تصمیم سازمان هواپیمائی کشوری از تابستان 97 خبر داد و گفت: متأسفانه پدیده چارتر در کشور بسیار وسیع شده است که بایست جلوی این موضوع گرفته شود و سازمان هواپیمایی کشوری در این زمینه مصمم است.

او با اظهار مخالفت نسبت به اینکه برخی می‌گویند نباید سفرهای خارجی انجام بگیرد، بیان کرد: حق مردم کشورمان این نیست که تن به هر سفر ارزانی بدهند و توصیه بنده به شهروندان این است که به هر قیمتی سفر خارجی را ارزان نروند.

رفیعی بابیان اینکه در حال حاضر ما نگرانی جدی در خصوص فعالیت‌ سایت‌های غیرمجاز داریم، عنوان کرد: مردم با یک جستجو ساده می‌توانند سایت‌های مجاز و غیرمجاز را از یکدیگر تشخیص دهند و حتی آمار آژانس‌های دارای مجوز نیز به روی سایت سازمان هواپیمایی کشوری گذاشته‌شده است و مردم می‌توانند از طریق این سایت‌ها اقدام به خرید بلیت و تور کنند.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوائی و جهانگردی ایران با اعلام این خبر که از اول اسفندماه 4 شهر به‌هیچ‌عنوان پروازهای چارتری نخواهند داشت و تمام پروازها برنامه‌ای خواهد بود، گفت: سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده است که همه پروازهای داخلی به‌هیچ‌وجه دیگر از سوی ایرلاین‌ها چارتر داده نشود و ما در انجمن مدافع این هستیم.

وی در ادامه مطلب فوق افزود: سوق دهی پرواز از چارتری به سمت برنامه‌ای باعث متعادل ‌سازی قیمت‌ها خواهد شد این در حالی است که ایرلاین‌ها از طرفی می‌گویند که درآمد ما از دفاتر نیست و از سوی دیگر با اسرار خوشان با دفاتر قرارداد برای چارتر می‌بندند؛ متأسفانه پدیده چارتر در کشور بسیار وسیع شده است که بایست جلوی این موضوع به سرعت گرفته شود.

رفیعی گفت: از ابتدای تابستان سال 97 هیچ پرواز چارتری در مسیرهای داخلی کشور نخواهیم داشت و این باعث می‌شود عرضه و تقاضا هم‌زمان باهم به جلو برود.

وی به نوسانات ارزی در کاهش سفرها اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: نوسانات ارزی به روی سفرهای خارجی و حتی داخلی بسیار تأثیر گذاشته است.