ثبت نام

فراموشی رمز عبور

ارسال مجدد ایمیل فعالسازی

توافق با برخی کشورهای اروپایی برای دریافت سوخت هواپیما

ایران با برخی از کشورهای اروپایی برای دریافت سوخت هواپیما به توافق رسیده است. سیداحسن علوی، نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس با اعلام این خبر افزود: بعد از اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه کشورمان، عملاً بسیاری از کشورها از فروش سوخت به هواپیماهای کشورمان اجتناب کردند

ایران با برخی از کشورهای اروپایی برای دریافت سوخت هواپیما به توافق رسیده است. سیداحسن علوی، نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس با اعلام این خبر افزود: بعد از اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه کشورمان، عملاً بسیاری از کشورها از فروش سوخت به هواپیماهای کشورمان اجتناب کردند .

علوی با اشاره به موضوعات مطرح‌شده درباره مشکلات ناوگان هواپیمایی کشور برای دریافت سوخت در فرودگاه کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه ای، گفت: بسیاری از شرکت‌های سوخت‌رسان چندملیتی هستند و عملاً توان مقابله با تحریم‌ها را ندارند.

ممانعت فرودگاه‌های منطقه از فروش سوخت به هواپیماهای کشورمان

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه بسیاری از فرودگاه کشورهای منطقه نیز از سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایران ممانعت کردند، البته این مسئله قابل پیش‌بینی بوده و مسئولان کشورمان برای حل این مسئله، مذاکرات بسیاری رو انجام دادند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در شرایط کنونی وضعیت هواپیماهای ایرانی برای دریافت سوخت در فرودگاه‌های خارجی بسیار بهتر از گذشته شده و برخی از کشورها مجوز فروش سوخت هواپیما را صادر کرده‌اند.

توافق با بلغارستان برای فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی

علوی گفت: اخیراً در سفر وزیر راه‌وشهرسازی به کشور بلغارستان، توافق‌نامه‌ای میان دو کشور برای فروش سوخت هواپیما در فرودگاه‌های بلغارستان منعقد شد، ازاین‌رو این توافق‌نامه می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات ما برای تأمین سوخت در پرواز هواپیماهای کشورمان به کشورهای اروپایی را حل کند.

فروش سوخت به هواپیماهای کشورمان در فرودگاه‌های مجارستان

وی افزود: همچنین در شرایط کنونی کشور مجارستان نیز قادر به فروش سوخت به هواپیماهای کشورمان بوده و تاکنون این مسئله محقق شده است.

مذاکرات ایران و ترکیه برای دریافت سوخت هواپیما در فرودگاه‌های این کشور

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در عرصه منطقه‌ای نیز مذاکراتی با کشور ترکیه برای فروش سوخت صورت گرفته و قاعدتاً در این عرصه مشکلی وجود نخواهد داشت.

نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: به‌طور حتم حل موضوع فروش سوخت به هواپیماهای کشورمان نیازمند یک دیپلماسی قوی و فعال با کشورها است.

منبع : تین نیوز

تاریخ : 24 اردیبهشت ماه 1398