حرمت الله رفیعی در نشست خبری که صبح امروز 22 اسفندماه در محل انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران برگزار شد از امضاء تفاهم‌ نامه با سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد و عنوان کرد : روند همکاریهای ما با بخش دولتی رو به جلو می باشد .

وی در ادامه مطلب فوق افزود: خوشبختانه در راستای این موضوع اولین گام محکم خود را برداشتیم و تفاهم ‌نامه‌ای را با سازمان هواپیمایی کشوری به امضا رساندیم. سازمان هواپیمایی کشوری در این تفاهم نامه برخی از امور مربوط به دفاتر مسافرتی را به ما واگذار کرد.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوائی و جهانگردی ایران خاطرنشان کرد: در راستای این تفاهم‌نامه کار رسیدگی به شکایات، بازرسی از دفاتر، تشکیل پرونده برای تمدید مجوز به انجمن ایران واگذار شد و این کار گام بسیار بزرگی بود که در صنعت گردشگری صورت پذیرفت .

رفیعی به روابط سازمان هواپیمای کشوری با دفاتر خدمات مسافرتی اشاره کرد و گفت: پس از محول شدن بازرسی از دفاتر به بخش خصوصی ما روند مناسبی را به پیش خواهیم برد و این بازرسی را به بازدید تبدیل می‌کنیم، بنده بارها عنوان کرده‌ام که فی‌نفسه دفاتر متخلف نیستند و اینکه عنوان شود که بخواهیم از آژانس‌ها بازرسی انجام دهیم این به معنای تخلف گسترده در این صنف است ! بخش بسیار مهمی از تخلفات از سوی شرکت‌های هواپیمایی صورت می پذیرد .

وی اعلام کرد تخلف از سوی دفاتر بسیار کم است و اگر تخلفی هم صورت می‌گیرد دو طرف دارد (ایرلاین و آژانس هواپیمایی)

وی در ادامه عنوان کرد : در بحث دارایی و مالیات مشکلاتی وجود دارد که در همین راستا بنده فکر می‌کنم تا قبل از پایان سال جاری بتوانیم تفاهم‌نامه‌ای با سازمان امور مالیاتی در جهت تسهیل امور دفاتر به امضا برسانیم.